subject
Mathematics, 08.11.2019 05:31 lanivarg4301

2created teks 7.4b
alynndrea pays $44.20 for 5.2 pounds or redfish.
what is the price per pound of redfish?
44.20
5.2
lbs
a. $8.50
b. $49.40
c. $229.84
d. $39.00​

ansver
Answers: 1

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 21.06.2019 19:30
Which of the following is the explicit rule for a geometric sequence defined a recursive formula of a -5a for which the first term is 23?
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 23:00
Jane’s favorite fruit punch consists of pear, pineapple, and plum juices in the ratio 5: 2: 3. chapter reference how much punch can she make if she has only 6 cups of plum juice?
Answers: 1
question
Mathematics, 22.06.2019 00:10
The mass of a marine organism, in pounds, p years after it is born is given by the polynomial function r(p) = -4p2 + 300p. find the mass when p = 20 years.
Answers: 1
question
Mathematics, 22.06.2019 00:30
50 points and will mark brainlest if you were constructing a triangular frame, and you had wood in the length of 4inches, 4 inches, and 7 inches, would it make a triangle? would you be able to create a frame from these pieces of wood? yes or no? = explain your mathematical thinking:
Answers: 1
You know the right answer?
2created teks 7.4b
alynndrea pays $44.20 for 5.2 pounds or redfish.
what is the price per...
Questions
question
Mathematics, 15.01.2021 18:30
question
Mathematics, 15.01.2021 18:30
question
Mathematics, 15.01.2021 18:30
question
Mathematics, 15.01.2021 18:30
question
Mathematics, 15.01.2021 18:30
Questions on the website: 10240468