subject
Mathematics, 13.03.2020 18:26 horsedoggal1234

I need help with #62


I need help with #62

ansver
Answers: 1

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 21.06.2019 19:30
Boris needs to buy plastic spoons. brand a has a box 42 spoons for $2.37. brand b has a box of 72 spoons for $3.57. find the unit price for each brand. then state which brand is the better buy based on the unit price. round your answer to the nearest cent.
Answers: 1
question
Mathematics, 22.06.2019 00:00
Find the length of the normal and the angle it makes with the positive x-axis. (see pictured below)
Answers: 1
question
Mathematics, 22.06.2019 00:30
Measure a and b and find their sum. how are the angles related?
Answers: 3
question
Mathematics, 22.06.2019 01:30
The population of a bacteria colony grows by a consistent percentage each hour and can be modeled by the function y = 500(1.16)t. what does the value 500 represent in the function?
Answers: 2
You know the right answer?
I need help with #62
...
Questions
question
Mathematics, 30.10.2019 17:31