subject
Mathematics, 06.08.2022 09:50 jilliandantuma84

A 5-pound box of raspberries costs $27.20. What is the price per ounce?
$

ansver
Answers: 2

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 21.06.2019 17:00
How many credit hours will a student have to take for the two tuition costs to be equal? round the answer to the nearest tenth of an hour.
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 18:00
Suppose you are going to graph the data in the table. minutes temperature (°c) 0 -2 1 1 2 3 3 4 4 5 5 -4 6 2 7 -3 what data should be represented on each axis, and what should the axis increments be? x-axis: minutes in increments of 1; y-axis: temperature in increments of 5 x-axis: temperature in increments of 5; y-axis: minutes in increments of 1 x-axis: minutes in increments of 1; y-axis: temperature in increments of 1 x-axis: temperature in increments of 1; y-axis: minutes in increments of 5
Answers: 2
question
Mathematics, 21.06.2019 18:00
Write an equation for the function that includes the points (1,4/5) and (2,2/3)
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 21:10
Jenny earned a 77 on her most recent test jenny score is no less then 5 points greater then 4/5 of terrance’s score if t represents terrance score which inequality represents the situation
Answers: 3
You know the right answer?
A 5-pound box of raspberries costs $27.20. What is the price per ounce?
$...
Questions
question
Computers and Technology, 16.07.2021 20:20
question
English, 16.07.2021 20:20
question
World Languages, 16.07.2021 20:20