Mathematics
Mathematics, 08.11.2019 10:31, jhart3257

Alison paid $21.75 for a number of packs of rice crackers. 3 packs of rice crackers cost $1.45. how many packs of rice crackers did alison buy? if she were to buy 60 packs of the same rice crackers , would $30 be enough to pay for them

answer
Answers: 3
Get

Other questions on the subject: Mathematics

image
Mathematics, 21.06.2019 15:00, yolo1430
In which figure is de bc ? a. figure 1 b. figure 2 c. figure 3 d. figure 4
Answers: 1
image
Mathematics, 21.06.2019 16:30, Yvette538
In the figure shown below, m < 40 and ab =8. which equation could be used to find x?
Answers: 2
image
Mathematics, 21.06.2019 16:30, chmereaustin1
An empty bucket is placed under a faucet dripping at a constant rate of 4 milliliters per minute. with the given information, which of these statements is a reasonable conclusion? a there will be 24 milliliters of water in the bucket after 16 hour. b there will be 60 milliliters of water in the bucket after 14 hour. c there will be 160 milliliters of water in the bucket after 20 minutes. d there will be 100 milliliters of water in the bucket after 40 minutes.
Answers: 1
image
Mathematics, 21.06.2019 18:00, hendersontianna05
Pat listed all the numbers that have 15 as a multiple write the numbers in pats list
Answers: 3
Do you know the correct answer?
Alison paid $21.75 for a number of packs of rice crackers. 3 packs of rice crackers cost $1.45. how...

Questions in other subjects:

Konu
Mathematics, 04.09.2020 01:01
Konu
English, 04.09.2020 01:01
Total solved problems on the site: 7705013